Пятница, 23.2.2018, 10:03
Главная » 2016 » Сентябрь » 30 » 30.09.2016 набрали чинності зміни щодо судоустрою та статусу суддів
09:05
30.09.2016 набрали чинності зміни щодо судоустрою та статусу суддів

Набрали чинності Закон № 1401-VIII про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) та Закон № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», які були прийняті 2 червня.
СУДОУСТРІЙ
Змінена система судоустрою України - тепер вона 3-ланкова. Верховний Суд (перейменований з Верховного Суду України) став вищим судом.
Також вводяться вищі спеціалізовані суди як суди першої інстанції з розгляду окремих категорій справ:
- Вищий суд з питань інтелектуальної власності;
- Вищий антикорупційний суд.
Суди першої інстанції стануть окружними. Місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах або районах в містах, або в місті, або в районі (районах) і місті (містах). Місцевими господарськими судами є окружні господарські суди. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, визначені процесуальним законом.
Апеляційні суди створюються в апеляційних округах. Вони діють як суди апеляційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, − як суди першої інстанції, з розгляду цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
СУДДІ
Скасовано 5-річний «випробувальний» термін для суддів. Вони відразу призначаються безстроково. Змінюється процедура призначення на посаду − суддя призначається Президентом за поданням Вищої ради правосуддя.
Підвищується віковий ценз для суддів.
АДВОКАТУРА
Вводиться поетапна монополія адвокатури. На рівні Конституції закріплено, що тільки адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді по трудових спорах, спорах про захист соціальних прав, щодо виборів і референдумів, в малозначних спорах, а також у зв'язку з представництвом малолітніх або неповнолітніх осіб та осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена.

ПРОКУРАТУРА
Урізані функції прокуратури. Вона тепер здійснює:
1) підтримання публічного обвинувачення в суді;
2) організацію та процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, контроль за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
3) представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках і в порядку, визначених законом.

Просмотров: 958 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]