Вторник, 24.4.2018, 20:24
Главная » 2015 » Сентябрь » 30 » Електронна комерція в дії
19:19
Електронна комерція в дії

30 вересня 2015 року набуває чинності Закон № 675-VIII «Про електронну комерцію».
Нагадаємо, що Закон покликаний врегульовувати правові відносини у сфері електронної комерції під час здійснення електронних угод. Щодо особливостей застосування норм Закону, то дія цього Закону не поширюється на угоди, якщо:


- встановлено спеціальний порядок переходу права власності або предметом угоди є об'єкти, вилучені з цивільного обігу або обмежені в цивільному обороті відповідно до законодавства;
- однією із сторін є фізична особа, яка не зареєстрована як ФОП, і реалізує або пропонує до реалізації товари, виконує роботи, надає послуги з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, крім випадків, коли сторони прямо домовилися про застосування положень цього Закону до угоди;
- стороною угоди є орган державної влади чи орган місцевого самоврядування в частині виконання ним функцій держави або місцевого самоврядування, або ж угода відбувається відповідно до Закону про держзакупівлі;
- угода підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації відповідно до законодавства;
- здійснення угоди регулює сімейні правовідносини;
- угода стосується грального бізнесу (парі, тоталізатори та ін. Азартні ігри), проведення лотерей (крім негрошових лотерей згідно Закону про благодійництво та і лотерей, визначених Законом про рекламу);
- виконання зобов'язання забезпечується особою, яка уклала договір поруки або іншої форми майнового забезпечення, за умови, що така особа діє в цілях, що виходять за межі його господарської діяльності чи незалежної професійної діяльності.
Варто відмітити, що якщо іноземець, особа без громадянства або іноземна юридична особа є однією зі сторін електронної угоди, норми цього Закону застосовуються з урахуванням положень Закону про міжнародне приватне право в частині реалізації ними товарів, виконання робіт, надання послуг покупцям (замовникам, споживачам) на території України.


Учасниками відносин у сфері електронної комерції є суб'єкти електронної комерції, постачальники послуг проміжного характеру в інформаційній сфері, органи державної влади та органи місцевого самоврядування в частині виконання ними функцій держави або місцевого самоврядування.
Якщо продавець (виконавець, постачальник) пропонує іншій стороні електронного договору надати йому відомості про платіжні інструментах для оплати вартості товару, роботи, послуги, він зобов'язаний забезпечити захист такої інформації.


Відповідно до Закону, електронні угоди відбуваються на основі відповідних пропозицій (оферт). Інформування потенційних покупців (замовників, споживачів) відносно товарів, робіт, послуг здійснюється згідно з вимогами Закону про рекламу і може здійснюватися шляхом відправки комерційних електронних повідомлень.


Такі повідомлення поширюються лише на підставі згоди на отримання таких повідомлень, наданого особою, якій ці повідомлення адресовані. Комерційне електронне повідомлення може надсилатися особі без згоди тільки за умови, що особа може відмовитися від подальшого отримання таких повідомлень.


Одержання особою комерційних електронних повідомлень без його згоди не може бути підставою для збільшення вартості наданих йому послуг проміжного характеру в інформаційній сфері.

 

Порядок укладення електронного договору
Електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однієї стороною і її прийняття (акцепту) другою стороною. Пропозиція може бути зроблено шляхом відправки комерційної електронного повідомлення, розміщення оферти в мережі Інтернет або інших інформаційно-телекомунікаційних системах.


Договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.


Місцем підписання електронного договору є місцезнаходження юридичної особи або місце фактичного проживання фізичної особи, яка є продавцем (виконавцем, постачальником) товарів, робіт, послуг.
Покупець (замовник, споживач) повинен отримати підтвердження здійснення електронної угоди у формі електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, квитка, талона чи іншого документа в момент вчинення правочину або в момент виконання продавцем обов'язку передати покупцеві товар.
Електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний в певному порядку, за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеному в письмовій формі.
Також Законом регламентовані розрахунки у сфері електронної комерції; захист персональних даних у сфері електронної комерції; правила зберігання електронних документів; відповідальність учасників відносин у сфері електронної комерції.


Кабінет Міністрів України у 3-місячний строк з дня набрання чинності Законом повинен затвердити ліцензійні умови здійснення окремих видів господарської діяльності з реалізації товарів, виконання робіт або надання послуг, що підлягають ліцензуванню, з урахуванням особливостей, пов'язаних з дистанційною формою здійснення такої діяльності в сфері електронної комерції.

 

Просмотров: 1587 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]