Воскресенье, 19.11.2017, 15:58
Главная » 2017 » Август » 21 » ФОП припинено: чи стягується борг?
16:00
ФОП припинено: чи стягується борг?

Якщо ФОП припинено після порушення справи у господарському суді, то провадження у такій справі не припиняється, а борг стягується з фізичної особи за правилами господарського судочинства (Постанова ВСУ від 9 серпня 2017р. у справі № 3-788гс17).
ВСУ унеможливив процесуальний виверт, який так полюбився адвокатами для затягування справ про стягнення боргів з фізичної особи – підприємця. Так, ФОП - боржник отримуючи позов оперативно припиняв свою діяльність і зазначені відомості вносились до ЕДР. У чергове судове засідання господарського суду приносився відповідний витяг з ЄДР, і суд припиняв провадження у господарській справі на підставі пункту 1 ст. 80 ГПК України.
Так, було у вказаній вище справі, при цьому сторонами спору були два ФОПи. Предметом спору було стягнення заборгованості за договором оренди обладнання. Боржник ФОП після порушення справи у господарському суді припинився – суд припинив провадження у справі. Суди апеляційної та касаційної інстанцій погодились з судом першої інстанції в тому, що такий спір перестав бути підвідомчий господарським судам і має розглядатися за правилами цивільного судочинства. Проте, ВСУ скасував ці рішення і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Зокрема ВСУ роз'яснив те, що у разі коли відповідна зміна статусу боржника відбулася після порушення провадження у справі, вона не тягне за собою наслідків у виді зміни підвідомчості такої справи і, відповідно, – припинення провадження у ній, оскільки на час порушення господарським судом такого провадження її розгляд належав до юрисдикції цього суду.
Окрім цього ВСУ підкреслив, що у випадку припинення ФОП господарські зобов’язання за укладеними договорами не припиняються, оскільки безпосередньо сама фізична особа не зникає і згідно ст. 52 ЦК України відповідає усім своїм майном за такими зобов’язаннями на загальних підставах.

Просмотров: 114 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]