Пятница, 27.4.2018, 00:46
Главная » 2017 » Август » 7 » Не можна відібрати пай без компенсації
15:54
Не можна відібрати пай без компенсації

Європейський суд з прав людини визнав порушенням статті 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод позбавлення права на земельну ділянку (пай) без надання відповідної компенсації або іншого виду належного відшкодування.
У 1997 році заявник отримав сертифікат про право на земельну частку (пай). У 1999 році відповідно до Постанови Верховної Ради частина землі заявника була передана в постійне користування підприємству.
17 січня 2003 року Бердичівською райдержадміністрацією було прийнято розпорядження, згідно з яким заявник отримав державний акт про право власності на земельну ділянку. У 2005 році прокуратурою Бердичівського району було внесено протест на зазначене розпорядження РДА, у зв'язку з чим у липні цього ж року його було скасовано РДА.
У серпні 2006 року рішенням суду першої інстанції, яке надалі було залишено без змін судами вищих інстанцій, було визнано недійсним державний акт про право власності на землю заявника.
До Європейського суду з прав людини заявник скаржився, що його позбавили земельної ділянки всупереч положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 1 Протоколу. Європейський суд вирішив розглядати цю справу виключно за статтею 1 Протоколу.
Розглянувши скаргу заявника, Європейський суд встановив, що заявник отримав та володів земельною ділянкою добросовісно та відповідно до дійсного сертифіката. Він сплачував податок на землю і користувався нею з 1997 року як власник частки земельної ділянки, яка належала колгоспу, і у 2003 році отримав право приватної власності на землю. Окрім цього, Європейський суд зазначив, що у 2006 році заявник був позбавлений земельної ділянки без надання відповідної компенсації або іншого виду належного відшкодування. Європейський суд дійшов висновку, що на заявника було покладено непропорційний тягар у зв'язку з позбавленням права на землю, і констатував порушення статті 1 Протоколу.
Рішення у справі «Кривенький проти України» від 16 лютого 2017 року набуло статусу остаточного 16 березня 2017 року. Україна має виплатити заявникові 10 тис. євро компенсації.

Просмотров: 247 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]