Вторник, 24.4.2018, 20:15
Главная » 2015 » Август » 31 » Не підлягають держреєстрації ліки, виготовлені в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів
20:58
Не підлягають держреєстрації ліки, виготовлені в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів

Міністерством охорони здоров'я розроблено законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров'я та громадян доступними лікарськими засобами.


Мета законопроекту - усунення правової колізії, що виникла на практиці і приводить до зростання витрат на придбання лікарських засобів громадянами і підвищенню бюджетних витрат на закупівлю лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки.


У підпункті в пункту 193.1 статті 193 НК вказані вимоги до лікарських засобів, операції з поставки яких оподатковуються за ставкою 7% ПДВ. Такі лікарські засоби повинні бути внесені в Держреєстр лікарських засобів і дозволені до виробництва і застосування в Україні. Вищезазначена норма Кодексу не ставить чіткої вимоги щодо виробника лікарських засобів. Однак, відповідно до статті 9 Закону «Про лікарські засоби», не підлягають держреєстрації лікарські засоби, виготовлені в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.


Ухвалення змін дозволить застосувати європейську практику при оподаткуванні медичних виробів ПДВ за зниженою ставкою і розширить можливості забезпечення закладів охорони здоров'я та малозабезпечених верств населення доступними ліками.

 

Просмотров: 1832 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]