Вторник, 23.1.2018, 20:03
Главная » 2017 » Июль » 21 » Неповнолітніх злочинців можуть узяти під варту лише у виняткових випадках
08:13
Неповнолітніх злочинців можуть узяти під варту лише у виняткових випадках

Відповідні положення викладено в інформаційному листі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18.07.2017 року № 223-1346/0/4-17.
Відповідно до ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України до неповнолітніх може застосовуватися запобіжний захід у вигляді тримання під вартою лише в разі вчинення ними тяжкого або особливо тяжкого злочину. При цьому прокурор повинен довести, що застосування більш м'якого запобіжного заходу буде недостатнім для запобігання ризикам. Також слідчий суддя повинен врахувати і вік підозрюваного.
При виборі запобіжного заходу для неповнолітнього суди повинні застосовувати практику Європейського суду з прав людини. Так, необхідно враховувати, що тримання під вартою може застосовуватися до неповнолітнього як виняткова міра, а строки її застосування мають бути максимально короткими.
Крім того, суди повинні періодично переглядати рішення про застосування до неповнолітніх найсуворішого запобіжного заходу. Для продовження строків тримання під вартою мають бути вагомі підстави, а одне існування обґрунтованої підозри не буде достатнім.
Також для цієї категорії справ висуваються більш суворі вимоги щодо розумності строків розгляду, особливо для тих, у яких обвинувачені знаходяться в СІЗО.
Такі справи мають бути в пріоритеті і розглядатися судом у першу чергу. Адже чим більше часу минуло з моменту вчинення злочину до засудження, тим більше ймовірність, що міра реагування втратить свій виховний вплив на дитину, а її репутації буде завдано непоправної шкоди.

Просмотров: 213 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]