Неприбуткові установи, які не подадуть копії установчих документів до 1 січня 2017 року, не виключатимуть з Реєстру

6 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій)» (законопроект №5050).
Законопроектом пропонується:
— внести зміни до ПКУ з урахуванням специфіки діяльності релігійних організацій, зокрема до абзацу третього пп. 133.4.1 ПКУ, передбачивши, що визначені цим пунктом вимоги не поширюються на релігійні організації, зареєстровані відповідно до закону. Зазначені зміни дадуть змогу релігійним організаціям і надалі здійснювати добродійну діяльність в інтересах своїх членів.
— внести зміни до пп. 133.4.2 і 133.4.4 ПКУ, передбачивши, що доходи (прибутки) релігійних організацій використовуються не лише для здійснення діяльності за напрямами, визначеними установчими документами таких організацій, але й передбаченої законом для релігійних організацій неприбуткової діяльності (здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства тощо). Внесення таких змін усуне необхідність внесення релігійними організаціями змін до своїх установчих документів, а відтак і необхідності їх перереєстрації до 1 січня 2017 року.
— встановити, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів. Це дозволить зняти проблему безпідставного вилучення неприбуткових організацій з Реєстру лише з причини відсутності у контролюючого органу копії їх установчих документів, зокрема внаслідок поштових та інших проблем комунікації, які можуть виникнути напередодні вищевказаної дати внаслідок необхідності великої кількості неприбуткових організацій подати копії відповідних документів до контролюючого органу.

Просмотров: 40

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 06.05.2018