Воскресенье, 22.4.2018, 18:26
Главная » 2017 » Ноябрь » 28 » Нові процесуальні кодекси опубліковані
16:53
Нові процесуальні кодекси опубліковані

28.11.2017 у офіційному виданні «Голос України» опубліковано Закон № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Закон було прийнято Верховною Радою України 3 жовтня і підписано Президентом 22 листопада. Закон набирає чинності з дня початку роботи Верховного Суду, визначеного рішенням його Пленуму. Пленум повинен зібратися 30 листопада. Новий Верховний Суд орієнтовно почне роботу 15 грудня 2017 року. Передбачено, що із набранням чинності Законом втратить чинність Закон «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах».
Законом вводяться нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни в правила кримінального процесу.
Норми Закону розширюють способи судового захисту та засоби доказування в судовому процесі, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ і правову визначеність тощо. Також передбачено впровадження системи «електронного суду», яка спростить комунікацію з судом і зменшить витрати на утримання судової системи.
У той же час, з дня, наступного за днем опублікування Закону, набирають чинності зміни до Законів «Про Вищу раду правосуддя» та «Про судоустрій і статус суддів».
Норми стосовно визначення юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності вводяться в дію з дня, наступного за днем опублікування головою Вищого суду з питань інтелектуальної власності в газеті «Голос України» повідомлення про початок роботи суду. Для кожного процесуального кодексу передбачено особливості введення норм в дію. Закон містить по три розділи прикінцевих і перехідних положень. Також врегульовано питання перегляду рішень в кримінальному процесі.

Просмотров: 163 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]