Вторник, 23.1.2018, 20:04
Главная » 2017 » Июль » 18 » Окружний адміністративний суд міста Києва скасував заборону на нічний продаж алкоголю в Києві
09:33
Окружний адміністративний суд міста Києва скасував заборону на нічний продаж алкоголю в Києві

Рішення Київської міської ради від 22.09.2016 № 19/1023 «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі в м. Києві» визнано протиправним і скасовано постановою Окружного адмінсуду міста Києва від 6 липня 2017 року в справі № 826/16071/16.
Суд дійшов висновку, що місцева влада не має повноважень самостійно встановлювати постійну, а не на час проведення масових заходів, заборону продавати алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби, у тому числі на певних територіях або в певні години доби. Крім того, такої ж позиції дотримується і Верховний Суд України.
Роз'яснено, що згідно з частиною першою статті 19, частиною третьою статті 18 Господарського кодексу суб'єкти господарювання мають право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність, що не суперечить законодавству. Органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію або необґрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницькій діяльності, запроваджують обмеження на ринку, не передбачене законодавством.
Незаконне втручання органів і посадових осіб місцевого самоврядування в господарську діяльність суб'єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження з обороту окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Таким чином, Київміськрада прийняла рішення за відсутності відповідних повноважень, і це рішення порушує право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом, оскільки встановлює не передбачені законом обмеження з обороту окремих видів товарів і послуг.

Просмотров: 256 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]