Пятница, 27.4.2018, 00:55
Главная » 2017 » Август » 7 » Підстави для припинення аліментних зобов'язань
15:54
Підстави для припинення аліментних зобов'язань

Недоведеність наявності постійного доходу у відповідача не є підставою для позбавлення дитини права на отримання аліментів. Постановою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21.06.2017 у справі № 622/285/16-ц про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини було скасовано рішення апеляційного суду, яким відмовлено в задоволенні позову та залишено в силі рішення першої інстанції.
Колегія суддів зазначила, що суд першої інстанції правильно вважав, що здійснення підприємницької діяльності не свідчить про нерегулярність доходу відповідача. Заперечуючи проти позову, відповідач посилався на те, що не має постійного і регулярного доходу, однак, суд першої інстанції дав належну оцінку цим запереченням відповідача і прийшов до правильного висновку про їх необґрунтованість та недоведеність, оскільки згідно з довідкою ДПІ відповідач зареєстрований як фізична особа – підприємець, є платником єдиного податку, в 2015 році отримав дохід у розмірі 31 тис. грн, за I квартал 2016 року загальна сума його доходу задекларована в розмірі 5700 грн.
У постанові зазначається, що, скасовуючи законне і обґрунтоване рішення суду першої інстанції, апеляційний суд дійшов помилкового висновку про безпідставність заявленого позивачем позову про стягнення аліментів, оскільки позивач не довела наявність постійного доходу у відповідача. Однак суд апеляційної інстанції, приймаючи таке рішення, взагалі позбавив дитину права на аліменти від батька і поклав всі витрати на її утримання тільки на матір дитини, що суперечить вимогам СК України.

Просмотров: 227 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]