Пом’якшення ряду валютних обмежень

Національний банк України (надалі-НБУ) постановами від 3 вересня 2015 № 581 та № 582 послабив частину адміністративних обмежень, введених в першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку. Зазначені, постанови НБУ спрямовані на відновлення довіри до банківської системи і припливу валютних депозитів, що проявляється у:

— збільшенні обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15000 до 20000 грн. на добу;

— наданні дозволу при покупці клієнтами банків іноземної валюти не враховувати залишки коштів на їх рахунках у валюті третьої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів. Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту;

— наданні дозволу уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом заліку зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу. Сума таких зобов’язань повинна не перевищувати 0,5 млн. дол. США за одним контрактом.

Також, регулятор зробив уточнення вимог щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті, так, зокрема, дана вимога не поширюватиметься на кошти, які повернені з ініціативи іноземного банку в 2-денний термін.

НБУ скасував вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки Державної фіскальної служби України, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.

Знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у випадку, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме — коли така заміна пов’язана з ліквідацією та/або поглинанням.

У той же час, вводиться заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 1 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Тепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

Зміни набрали чинності 4 вересня 2015 і діють до 4 грудня 2015 року включно.
Однак, незалежно від термінів дії постанов, Національний банк планує надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому сприятиме стан валютного ринку та української економіки в цілому.

Просмотров: 42

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 07.05.2018