Вторник, 24.4.2018, 20:28
Главная » 2015 » Август » 21 » Повноваження держреєстратора з прийому і видачі документів
20:33
Повноваження держреєстратора з прийому і видачі документів

Повноваження держреєстратора з прийому і видачі документів можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів адмінпослуг та нотаріуси.

Міністерство юстиції у листі № 19.2 / 77 від 20.08.2015 наголосило, що  свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видані посадовими особами органів місцевого самоврядування, адміністраторами центрів надання послуг або нотаріусами за правилами, встановленими Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, є належними документами, що підтверджують право власності на нерухоме майно, і повинні прийматися для вчинення нотаріальних дій.


Дане положення закріплено Постановою Кабміну № 137 «Деякі питання спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Наявність свідоцтв про право власності на нерухоме майно дає підстави здійснити державну реєстрацію прав на нерухоме майно відповідно до п.2 ч. 1 ст. 19 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


Відзначимо, у випадках, встановлених законом, держреєстратор після прийняття рішення про державну реєстрацію права власності, відкриття відповідного розділу Держреєстру прав та / або внесення записів до зазначеного Реєстру, формує свідоцтво про право власності на нерухоме майно.


Свідоцтво оформляється в 2 примірниках, 1 з яких долучається до реєстраційної справи, а інший видається заявнику.


У випадку, коли заявник виявив бажання отримати свідоцтво виключно в електронній формі і вказав про це в заяві, свідоцтво оформляється в 1 екземплярі.


Свідоцтво в паперовій формі оформлюється на бланку, зразок і опис якого встановлює Мін'юст.
У випадку, коли свідоцтво виготовляється держреєстратором, він підписує обидва примірники такого свідоцтва і засвідчує їх печаткою.


У випадку, коли свідоцтво, сформоване держреєстратором, виготовляється посадовою особою органу місцевого самоврядування, адміністратором центру надання адмінпослуг або нотаріусом, то на такому свідоцтві проставляється напис «Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно». Напис скріплюється підписом особи, яке виготовило свідчення, із зазначенням його посади, прізвища та ініціалів та завіряється печаткою.

 

Просмотров: 1540 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]