Пятница, 27.4.2018, 00:39
Главная » 2015 » Май » 21 » Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті
22:27
Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті

Верховна Рада України прийняла Закон Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за №1558-1.


Згідно з законопроектом кредитори за письмовою заявою позичальників, які мають діючі невиконані зобов'язання за споживчими кредитами, зобов'язані провести реструктуризацію зобов'язань за такими споживчими кредитами на умовах і в порядку, визначених цим Законом.


Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами.


Для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників без їхньої згоди надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви.


Законопроектом пропонується визначити порядок реструктуризації зобов'язань за споживчими кредитами, згідно з яким  реструктуризація чинних зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме  - невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом заміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом  на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку України на дату підписання кредитного договору.


Документом передбачено встановити, що реструктуризація оформлюється договором, у якому зазначаються:


сума зобов'язання у національній валюті України;


відсоткова ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати середньозваженої ставки запозичень фінансових ресурсів, що визначається Національним банком України на дату здійснення реструктуризації;


графік платежів за кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію заборгованості за споживчим кредитом.


Проектом пропонується встановити мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом двох років.

 

Просмотров: 1985 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]