РОДИЧАМ ПОМЕРЛИХ ДОЗВОЛИЛИ ПЕРЕДАВАТИ ТІЛА ДЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ

29 грудня 2019 року набув чинності Закон № 418-IX щодо деяких питань трансплантації анатомічних матеріалів людині. Документ було опубліковано у офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 28 грудня.

Так, особа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого за порушення встановленого законом порядку застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини, якщо буде доведено, що це було вчинено умисно.

Повнолітня дієздатна фізична особа має право розпорядитися щодо передачі після смерті її тіла чи анатомічних матеріалів науковим або навчальним закладам, закладам охорони здоров’я. Рішення щодо передачі тіла чи анатомічних матеріалів померлого може бути прийнято другим з подружжя або одним з близьких родичів, якщо це не суперечить волевиявленню померлого. Порядок передачі тіла чи анатомічних матеріалів померлого науковим, медичним або навчальним закладам встановлюється Кабміном.

Крім того, встановлено заборону торгівлі анатомічними матеріалами людини та їх рекламування.

Укладання або пропонування укладення договорів, що передбачають купівлю-продаж анатомічних матеріалів людини, забороняється.

Реклама анатомічних матеріалів людини забороняється, крім соціальної реклами з метою популяризації трансплантації анатомічних матеріалів людини.

Законом встановлено, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, але не пізніше 1 січня 2021 року положення цього Закону щодо використання вказаної системи для організація надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. Організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

Просмотров: 56

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 25.01.2020