Пятница, 23.2.2018, 18:37
Главная » 2017 » Сентябрь » 14 » Споживач повинен сплатити судовий збір за перегляд ВСУ рішення
11:08
Споживач повинен сплатити судовий збір за перегляд ВСУ рішення

У Верховному Суді керуються Законом про судовий збір, а не Законом про захист прав споживачів
Верховний Суд України відмовився звільнити від сплати судового збору заявника - споживача послуг у сфері теплопостачання.
Згідно з позицією, висловленою в ухвалі у справі № 750/555/16-ц від 4 вересня 2017 року, Закон «Про судовий збір» не звільняє споживачів від сплати судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України. Інші нормативно-правові акти, на які заявник посилається як на підставу звільнення його від сплати судового збору (Закон «Про захист прав споживачів», Конституція, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, постанова Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10, рішення Конституційного суду України від 11 грудня 2007 року № 11-рп2007 та ухвали ВССУ), не регулюють правовідносини щодо справляння судового збору.
Статтею 8 Закону «Про судовий збір» визначено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору. Аналогічні положення містить і стаття 82 ЦПК.
Таким чином, звільнення від сплати судового збору здійснюється на розсуд суду і не є його обов'язком. Враховуючи, що жодних доказів на підтвердження майнового стану заявник до суду не надав, відсутні правові підстави для задоволення зазначеного клопотання.

Просмотров: 92 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]