Пятница, 27.4.2018, 00:55
Главная » 2017 » Август » 15 » Споживачів звільнено від судового збору на всіх стадіях процесу
16:00
Споживачів звільнено від судового збору на всіх стадіях процесу

Відповідне роз'яснення викладено в листі ВССУ від 9 серпня 2017 року № 93-1517/0/4-17.
Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ роз'яснив колізію, що виникла у зв'язку з новою редакцією норми про пільги щодо сплати судового збору в Законі «Про судовий збір».
Чинною редакцією статті 5 Закону «Про судовий збір» не передбачено звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, пов'язаними з порушенням їхніх прав. Водночас Законом «Про захист прав споживачів» така пільга передбачена.
ВССУ роз'яснив, що сама собою відсутність такої категорії позивачів у переліку звільнених від сплати судового збору не може означати, що споживачі такої пільги не мають, оскільки вона встановлена спеціальним Законом, який гарантує реалізацію та захист їхніх прав.
Такий висновок узгоджується з постановою пленуму ВССУ від 17 жовтня 2014 року № 10. Пункт 7 постанови свідчить: оскільки стаття 5 Закону «Про судовий збір» не містить вичерпного переліку пільг щодо сплати судового збору, то при визначенні таких пільг слід керуватися іншим законодавством України, наприклад, статтею 14 Закону «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», статтею 22 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», статтею 22 Закону «Про захист прав споживачів».
Також судам слід враховувати, що підстави для звільнення від судового збору не обмежуються розглядом справи в суді першої інстанції, оскільки споживачеві гарантується апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, прийнятого в результаті розгляду його позову.

Просмотров: 199 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]