Українці сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги за загальнобудинковими показниками

02 серпня 2017 набрав чинності Закон «Про комерційний облік комунальних послуг».
В Україні запроваджуються нові правила комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання.
Оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані до 2 серпня 2018 року встановити в будівлях вузли комерційного обліку теплової енергії та гарячої і питної води для нежитлових будівель. У житлових будівлях загальні лічильники встановлять до 2 серпня 2019 року.
За тепло і воду споживачі сплачуватимуть за показами загальнобудинкового лічильника. При цьому, якщо у будинку є індивідуальні лічильники, то:
— різниця між загальнобудинковими і сумою індивідуальних показів ділиться на всіх споживачів (якщо всі квартири обладнано лічильниками);
— різниця ділиться між споживачами без лічильників (якщо лічильники встановлено не у всіх).
До затвердження НКРЕКП методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг співвласники багатоквартирного будинку або іншої будівлі, де налічується два або більше споживачів, можуть визначити свій порядок розподілу обсягів спожитих послуг, а також прийняти рішення про незастосування зазначених вище положень при розрахунках за ж/к послуги.
За порушення законодавства в галузі забезпечення оснащення будівель вузлами обліку теплової енергії, гарячої або питної води, а також періодичної повірки вузлів комерційного обліку на суб’єктів господарювання — операторів зовнішніх інженерних мереж накладається штраф.

Просмотров: 18

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 03.05.2018