Пятница, 27.4.2018, 00:49
Главная » 2017 » Сентябрь » 20 » Уряд удосконалив порядок проведення службового розслідування
11:08
Уряд удосконалив порядок проведення службового розслідування

Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно нового Порядку стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, може бути проведено службове розслідування: у разі невиконання або неналежного виконання ними службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду громадянинові, державі, підприємству, установі, організації чи об’єднанню громадян; у разі недодержання посадовими особами місцевого самоврядування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства; на вимогу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або особи, яка для цілей Закону прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри; з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи невиконання вимог Закону в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) за рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому працює особа, стосовно якої пропонується проведення службового розслідування, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов’язки (далі - керівник органу). За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли анонімне повідомлення стосується порушення вимог Закону та наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Службове розслідування проводиться з відстороненням особи, щодо якої проводиться службове розслідування.
Членам комісії надається право:
- отримувати від осіб усні або письмові пояснення, консультації фахівців з питань службового розслідування;
- знайомитися і вивчати з виїздом на місце відповідні документи;
- отримувати і збирати відповідно до законодавства інформацію, пов'язану зі службовим розслідуванням на підставі запиту керівника органу;
- використовувати за погодженням з особами, які опитуються, аудіозасоби з метою фіксації їх показань;
- вести протокол засідання комісії.
У разі відмови особи, щодо якої проводиться службове розслідування, надати пояснення члени комісії складають відповідний акт.
У разі виявлення корупційного правопорушення комісія подає керівнику органу пропозицію про направлення акта службового розслідування в спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції. Про дату і місце ознайомлення з актом службового розслідування повідомляється за день до ознайомлення з вказаним актом. Під час ознайомлення з актом особа може висловити свої зауваження, які додаються до акта. У разі відмови особи підписати акт члени комісії складають відповідний акт, який додається до акту службового розслідування. За результатами розслідування особу може бути притягнуто до відповідальності у порядку, передбаченому законодавством.

Просмотров: 132 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]