В Україні знизили транспортний збір на «розкішні» авто

Підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати (МЗП) до 3 200 грн в Україні вплинуло на податок на дорогі машини. Уряд змінив методику оцінки автомобілів, що підпадають під транспортний податок в 25 тис. грн. Кабмін затвердив поправки до Методики визначення середньоринкової вартості легкового автомобіля для визначення транспортного збору.
Новою Методикою привели у відповідність з прийнятими в кінці 2016 року змінами до Податкового кодексу, де, зокрема, вже не враховується тип двигуна автомобіля, коробки передач, а також пробіг. За новими змінами до Податкового кодексу автомобілі, на які нараховуватиметься транспортний податок, середня ринкова вартість яких перевищує розмір 375 розмірів встановленої на 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати (1,2 млн. грн.), повинні бути не старше п’яти років. Раніше, нагадаємо, було 750 мінімумів (1,03 млн грн).
Згідно з новою Методикою, зокрема, з формули розрахунку середньоринкової вартості виключений коригувальний коефіцієнт в залежності від пробігу. Для визначення середньоринкової ціни у формулі ціна нового автомобіля множиться на коригувальний коефіцієнт з урахуванням терміну експлуатації ТЗ (відповідно до затвердженого урядом в квітні 2013 року Порядком визначення середньоринкової ціни ТЗ).