Пятница, 23.2.2018, 10:06
Главная » 2015 » Январь » 12 » В Україні з’явиться Національна поліція
18:50
В Україні з’явиться Національна поліція

Верховною Радою України зареєстровано Проект Закону № 1692 «Про Національну поліцію».
Згідно із ч.1 ст. 4 поліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України і складається з підрозділів:
кримінальної поліції;
поліції громадської безпеки;
транспортної поліції;
дорожньої поліції;
поліції охорони;
судової поліції.
     Зокрема, Законопроектом встановлено:
-    фаховий начальник національної поліції призначається Кабінетом міністрів за контрактом на 5 років;
-    призначення на посади в поліції відбувається через конкурс, який проводять поліцейські комісії з використанням поліграфа (ст.32 Законопроекту);
-    призначення керівників поліції відбувається на контрактній основі на 5 років (ст.35 Законопроекту);
-    встановлено обов'язковість узгодження місцевими радами призначення керівників поліції громадської безпеки та дорожньої поліції, право їх зняття 2/3 голосів;
-    встановлено порядок реагування на заяви про порушення працівниками поліції шляхом дисциплінарного розслідування поліцейською комісією з використанням поліграфа.
    Новим є також те, що поліцейський, на відміну від міліціонера, законодавчо зобов'язаний не тільки захищати життя, здоров'я, права і свободи громадян, а й надавати невідкладну медичну допомогу громадянам, які постраждали від кримінальних або адміністративних правопорушень (ст.15 Законопроекту). Згідно зі ст. 25 Законопроекту поліцейський може застосовувати спецзасоби (наручники гумові палиці, газ, світлошумові гранати, водомети і т.д.) проти будь-якого громадянина. Чинним законом «Про міліцію» прямо забороняється застосовувати їх проти вагітних, старих, дітей та інвалідів, крім випадків групового нападу на співробітників міліції або на інших громадян.

 

Просмотров: 1837 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]