Воскресенье, 22.4.2018, 16:24
Главная » 2017 » Ноябрь » 15 » Верховна Рада України проголосувала за законопроект про зобов’язання слідчого, прокурора надати витяг з Єдиного державного реєстру досудових
16:53
Верховна Рада України проголосувала за законопроект про зобов’язання слідчого, прокурора надати витяг з Єдиного державного реєстру досудових

Зокрема проектом Закону вносяться зміни до статей 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України і надати право заявнику отримувати витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – «ЄРДР») щодо його заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також установити обов'язок слідчого, прокурора надати такий витяг через 24 години з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення.
Запропоновані зміни нададуть можливість заявникам оперативно отримувати підтвердження факту початку досудового розслідування за їх заявами чи повідомленнями про кримінальні правопорушення або ж оскаржувати бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР у встановленому законом порядку.
Водночас проектом Закону пропонується внести зміни до статей 3, 28, 303 та 308 КПК, згідно який особа, по відношенню до якої (у т. ч. її майна) провадяться процесуальні дії та яка не є стороною кримінального провадження, має право заявляти клопотання про здійснення кримінального провадження в розумні строки й оскаржувати, зокрема, порушення таких строків.
Запровадження зазначених змін надасть можливість особам, яким тривалий час не вручене повідомлення про підозру, однак стосовно яких фактично провадяться процесуальні дії, захищати свої права та законні інтереси.

Просмотров: 103 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]