Відповідальність за поширення неправдивої інформації в Інтернеті

Відповідну правову позицію стосовно визначення належного відповідача у справах про поширення неправдивої й оспорюваної інформації на веб-сайтах викладено в ухвалі ВССУ від 5 квітня 2017 року у справі № 133/649/16.
Фізособа, права якої порушено внаслідок поширення про неї або про членів її сім’ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації (ч. 1 ст. 277 ЦК).
При цьому недостовірною вважається інформація, що не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності.
Фізособа, яка поширює інформацію, повинна переконатися в її достовірності (ч. 2 ст. 302 ЦК).
Належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в Інтернеті є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайту, особи яких позивач повинен встановити і вказати у позовній заяві.
Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу й місце проживання встановити неможливо, а також якщо інформація є анонімною і доступ до сайту — вільний, належним відповідачем буде власник веб-сайту, на якому розміщено цей інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість і умови для поширення недостовірної інформації.

Просмотров: 27

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 03.05.2018