Воскресенье, 22.4.2018, 18:17
Главная » 2017 » Октябрь » 19 » З 2018 вводяться нові квоти для працевлаштування осіб передпенсійного віку
14:31
З 2018 вводяться нові квоти для працевлаштування осіб передпенсійного віку

Одним з нововведень у рамках пенсійної реформи є нові квоти з працевлаштування для осіб передпенсійного віку. Йдеться про запровадження з 2018 року для підприємств (установ, організацій) з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти в розмірі не менше однієї особи в середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.
Оремо варто звернути увагу роботодавців на наступне:
1. Вимога не стосується фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб, які використовують найману працю;
2. Для підприємств зі штатом більше 20 працівників по суті нічого не змінюється: вони мають виконувати норматив працевлаштування інвалідів і 5-процентну квоту, до якої, окрім осіб передпенсійного віку, потрапляє ще низка категорій осіб, передбачених Законом України «Про зайнятість населення»;
3. Обов'язок щодо працевлаштування громадян у межах квоти в роботодавця виникає незалежно від наявної потреби в працівниках. При цьому відповідальність роботодавця за недотримання квоти виникає тільки в разі відмови в працевлаштуванні осіб, які мають додаткові гарантії в працевлаштуванні.
4. Підприємства зі штатом від 8 до 20 працівників найпевніше звітуватимуть за квотою вже на початку 2019 року за 2018 рік.

Просмотров: 104 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]