Среда, 21.3.2018, 06:51
Главная » 2017 » Июнь » 23 » З сьогоднішнього дня фізособи можуть обмінювати скільки завгодно валюти
09:33
З сьогоднішнього дня фізособи можуть обмінювати скільки завгодно валюти

26.06.2017 набула чинності Постанова Правління НБУ №55 від 15.06.2017 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Документ спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку. В першу чергу вигоду від постанови отримають прості українці: Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, наявних на рахунку, без обмеження по групі Класифікатора і кількості таких операцій протягом дня. До сих пір вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і тільки з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора. Для клієнтів-фізичних осіб банки будуть здійснювати обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.
Також спрощення стосуються проведення валютних операцій на умовах "форвард". Банки отримали можливість здійснювати власні валютні операції на умовах "форвард" без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, терміну та виду операції. Досі такі операції вирішувалися тільки за умови, що обидві валюти з пари відносяться до 1-ї групи Класифікатора та на термін, що не перевищує 365 календарних днів. Суттєво спрощено умови проведення форвардних операцій для бізнесу - клієнтів банків, які є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності.
Такі компанії одержали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах "форвард" без обмеження по групі Класифікатора, терміну та виду операції. Вони зможуть проводити операції купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах "форвард" для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти по відношенню до гривні по зовнішньоторговельних операціях без обмеження по групі Класифікатора та терміну цієї операції. Раніше термін таких операцій повинен був складати до 365 днів. По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки. Банки зможуть укладати договори купівлі-продажу банківських металів на міжбанківському валютному ринку на умовах "тод", "том", "спот", "форвард" або "своп" не тільки за гривні, як було досі, а й за іноземну валюту. Крім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах "тод", "том", "спот", "форвард" або "своп". Дотепер їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

Просмотров: 200 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]