Пятница, 23.2.2018, 12:36
Главная » 2017 » Июль » 24 » Закон не передбачає зняття арешту з майна боржника при незавершеному виконавчому провадженні
08:13
Закон не передбачає зняття арешту з майна боржника при незавершеному виконавчому провадженні

Такого висновку дійшла колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України під час розгляду справи № 6-6568св17. 
Виконавче провадження не є закінченим у разі повернення виконавчого документа стягувачу. Тобто після цього не можуть настати правові наслідки, передбачені ч. 2 ст. 50 Закону «Про виконавче провадження». Відповідно до ст. 49 Закону виконавче провадження підлягає завершенню у випадках, передбачених ч. 1 цієї статті. При цьому в ній не зазначено випадок повернення виконавчого листа у зв'язку з відсутністю майна у боржника.
Так, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 47 Закону, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені держвиконавцем заходи з розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
Повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених ст. 47 Закону «Про виконавче провадження», не позбавляє його права повторно пред'явити виконавчий документ до виконання протягом строків, установлених ст. 22 Закону.
Якщо у виконавчому провадженні держвиконавцем накладено арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який її видав, держвиконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.
Таким чином, у зв'язку з відсутністю майна у боржника держвиконавець виніс постанову про повернення виконавчого документа стягувачу, але законодавством не передбачено право держвиконавця на зняття арешту в разі повернення виконавчого документа з цих підстав. Стягувач має право повторно звернутися із заявою про примусове виконання невиконаного рішення суду, боржником за яким є саме заявник у цій справі.

Просмотров: 227 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]