Пятница, 27.4.2018, 00:41
Главная » 2016 » Октябрь » 20 » Закон про реструктуризацію кредитів юридичних осіб вже в дії
09:05
Закон про реструктуризацію кредитів юридичних осіб вже в дії

19 жовтня набув чинності Закон від 14.06.16 р №1414-VIII «Про фінансової реструктуризації». Документ визначає умови і порядок проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації боржника. Встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється з метою: 
- сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов’язань та/або їх господарської діяльності; 
- підтримки стабільності фінансової системи; 
- забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності. 
Процедура застосовується до реструктуризації господарської діяльності і активів боржника, в тому числі, розташованих за межами території України, і до грошовим зобов’язанням боржника, включаючи таке, що виникло на підставі договорів, регульованих іноземним законодавством. Визначена інституційна роль наглядової ради і секретаріату як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі. Для підвищення ефективності розгляду спорів, що виникають під час процедури фінансової реструктуризації, передбачено особливий порядок вирішення спорів в арбітражі, а саме - створення арбітражного комітету, який буде призначати арбітрів зі списку, затвердженого наглядовою радою. Спори будуть вирішуватися відповідними арбітрами. Арбітражний процес буде регулюватися спеціальним арбітражного регламенту. Відповідно до Закону боржник має право ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації шляхом подання письмової заяви про реструктуризацію в секретаріат при відсутності щодо нього порушеного провадження у справі про банкрутство або відсутності здійснення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. У разі якщо на дату початку процедури фінансової реструктуризації в господарський суд подано заяву про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, залучений кредитор або боржник має право до прийняття судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство подати клопотання про призупинення процедури банкрутства.

 

Просмотров: 871 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]