Воскресенье, 22.4.2018, 16:30
Главная » 2015 » Апрель » 27 » Законопроект про запровадження імперативного мандату для народних депутатів України
21:15
Законопроект про запровадження імперативного мандату для народних депутатів України

27.04.2015 року у Верховній Раді зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» щодо запровадження імперативного мандату для народних депутатів України».                                                      

Данимими змінами планується ввести в Україні так званий імперативний мандат, тобто надати виборцям право відкликання народних депутатів.

Законопроект вносить зміни до Закону України «Про статус народного депутата України» в частині розширення підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України.

Зокрема, повноваження нородного депутата мають припинятися, також у разі: порушення депутатом положень Конституції і законів України; систематичного невиконання депутатських обов’язків, визначених Законом України "Про статус народного депутата України" і Регламентом Верховної  Ради  України; пропуску народним депутатом України протягом року більше половини пленарних засідань Верховної ради України або/та її органів, до складу яких його обрано; невідповідності практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми чи передвиборної програми партії, за списком якої його обрано; використання депутатського мандата в особистих чи корисливих цілях; порушення вимог більше трьох разів частини третьої статті 47 цього Регламенту Верховної Ради України або вчинення дій, спрямованих на фальсифікацію голосування за рішенням більшості народних депутатів від присутніх на пленарному засіданні Верховної Ради, прийнятим на підставі звернення народного депутата до головуючого на пленарному засіданні із відповідною заявою; не проведення зустрічей з виборцями по вибраному одномандатному виборчому округу.

У разі порушення положень Конституції і законів України повноваження народного депутата України  припиняється з дня набрання законної сили рішенням суду.

У законопроекті детально розписана процедура дострокового припинення повноважень народного депутата.

Підняти питання про дострокове припинення повноважень народного депутата, обраного по одномандатному виборчому округу, належить виборцям відповідного округу. А щодо народного депутата, обраного за виборчим списком політичної партії, - таке право належить керівному органу політичної партії.

Питання про дострокове припинення повноважень народного депутата України може бути порушено на  зборах  виборців  округу, від якого обрано депутата, за умови,  що  в  них  бере участь не менш як 300 виборців.

Пропозиція про дострокове припинення повноважень народного депутата України, прийнята на зборах виборців, після реєстрації утвореної на них ініціативної групи повинна бути підтримана не менш як 10 тисячами виборців відповідного одномандатного виборчого округу, а у загальнодержавному виборчому окрузі не менш як 100 тисячами виборців.

Просмотров: 1718 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]