Среда, 21.3.2018, 06:52
Главная » 2017 » Июль » 5 » Зареєстровано новий законопроект про колекторів
09:33
Зареєстровано новий законопроект про колекторів

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6417 «Про особливості здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості».
Законопроект регламентує порядок взаємодії з боржником.
При цьому визначаються:
- коло осіб, які мають право здійснювати спрямовану на врегулювання заборгованості взаємодію з боржником; способи взаємодії з боржником - особисті зустрічі і телефонні переговори (безпосереднє контактування), текстові, голосові та інші повідомлення, що передаються по мережах електрозв'язку, в т.ч. рухомого радіотелефонного зв'язку;
- поштові відправлення за місцем проживання або місцем перебування боржника; частота здійснення кожного з видів взаємодії (в день, тиждень, місяць).
Створення Єдиної бази з нагляду за боржниками.
Законопроектом вводиться новий Єдиний державний реєстр суб'єктів врегулювання заборгованості, в якому кожен бажаючий може перевірити, чи є у конкретного фахівця з повернення заборгованості право на заняття цим видом діяльності і в разі порушення ним норм законодавства України впливати на дотримання суб'єктом стягнення стандартів та правил професійної діяльності по стягненню заборгованості шляхом громадського нагляду. Як підкреслили ініціатори проекту закону, з прийняттям даного законопроекту на законодавчому рівні вводиться поняття Етичного кодексу професійної поведінки суб'єктів врегулювання заборгованості. У законопроекті визначено засади здійснення професійної діяльності врегулювання простроченої заборгованості, відповідальність суб'єктів, яких буде стосуватися дія даного закону. Також законопроектом пропонується: надати дозвіл займатися такою діяльністю як юридичним особам, так і фізичним особам-підприємцям; створити реєстр компаній і фізичних осіб-підприємців, які мають право займатися діяльністю по поверненню простроченої заборгованості; визначити вимоги до ділових та професійних якостей співробітників компаній, які безпосередньо контактують з боржником шляхом отримання такими співробітниками відповідного кваліфікаційного свідоцтва, та порядок притягнення їх до відповідальності.
Як пропонують карати за погрози щодо повернення кредиту.
Так, примушування до виконання цивільно-правових зобов'язань під час здійснення професійної діяльності з врегулювання простроченої заборгованості з погрозою застосування насильства, знищення або пошкодження майна боржника, членів його сім'ї або близьких родичів, а також поширення будь-яких публічних способом завідомо недостовірних відомостей про боржника, його сім'ю або близьких родичів, за відсутності ознак вимагання карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 грн. до 17 тис. грн.), або обмеженням волі на строк до одного року, або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ті самі дії, якщо вони призвели до заподіяння істотної шкоди боржнику, або поєднані з умисним знищенням або пошкодженням майна, або за попередньою змовою групою осіб караються позбавленням волі на строк від одного до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років
А от якщо ті ж самі дії, що зазначені у попередніх абзацах, але вчинені із застосуванням насильства по відношенню до боржника, членів його сім'ї і близьких родичів, що призвели до заподіяння інших тяжких наслідків, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до десяти років.
Ті ж самі дії, але в разі смерті потерпілого - караються позбавленням волі від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двадцяти років.
Штраф за невнесення інформації про боржника до Єдиного реєстру.
Здійснення професійної діяльності по врегулюванню простроченої заборгованості без включення відомостей про особу до Єдиного державного реєстру суб'єктів здійснення врегулювання простроченої заборгованості тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 1700 грн. до 8500 грн., а на посадових осіб - від 8500 грн. до 17 тис. грн. Також дії, передбачені абзацом вище, якщо вони були пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах або вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від 17 тис. грн. до 51 тис. грн.

Просмотров: 237 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]