Пятница, 23.2.2018, 12:32
Главная » 2017 » Октябрь » 2 » Зареєстровано проект закону про юридичну (правничу) освіту та загальний доступ до цієї професії
14:13
Зареєстровано проект закону про юридичну (правничу) освіту та загальний доступ до цієї професії

В Парламенті зареєстровано законопроект № 7147 «Про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до юридичної професії». Як зазначено в пояснювальній записці, законопроект підготовано на основі Концепції вдосконалення правничої освіти.
Законопроектом запропоновано:
- визначити правничі професії та критерії доступу до них;
- установити стандарт юридичної освіти (перелік компетенцій, набуття яких гарантовано правничою освітою);
- установити критерії, яким повинні відповідати правничі школи;
- установити механізми забезпечення якості освіти.
Так, готувати правників зможуть лише правничі школи, підпорядковані Міністерству освіти і науки України (класичні університети, профільні університети), та приватні вищі навчальні заклади, що отримали ліцензію. Підготовка правника здійснюється в межах магістерського рівня вищої освіти.
Ступінь магістра права здобувається на основі повної загальної середньої освіти та присвоюється в результаті успішного засвоєння відповідної освітньої програми, обсяг якої становить не менш як 300 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи. Загальнодержавний обсяг підготовки ділиться навпіл між держзамовленням і «контрактом». Студентів обиратимуть за результатами конкурсу в межах ліцензованого обсягу,які навчатимуться не менше ніж один рік. Правників пропонують навчати на денній формі. Комбіноване навчання допускається лише для осіб, які вже здобули вищу освіту за іншими спеціальностями. Стандарт юридичної освіти охоплює загальні (зокрема, володіння державною та однією з
офіційних мов Ради Європи; навички збору й аналізу інформації; здатність приймати неупереджені й мотивовані рішення та визначати інтереси й мотиви поведінки інших осіб; уміння примирювати сторони з протилежними інтересами та ін.) і спеціальні компетентності (знання основ теорії та філософії права, структури й стандартів правничої професії та її ролі в суспільстві; знання міжнародних стандартів прав людини, основ міжнародного публічного права, права Ради Європи та права Європейського Союзу; навички складання проектів юридичних документів та ін.), якими повинні оволодіти студенти. Студенти обов'язково проходитимуть практику щонайменше за однією з правничих професій. Для цього правничі школи укладатимуть договори з самоврядними об'єднаннями представників правничих професій. Об'єднання на основі попередньо встановлених критеріїв визначатимуть перелік установ та організацій, уповноважених на забезпечення практичної підготовки.
В свою чергу, правничі школи проходитимуть попередню перевірку, первинне оцінювання та періодичні перевірки якості освіти. Для цього при Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти буде утворено Галузеву експертну раду, що складатиметься із 17 осіб. До її складу входитимуть призначенці міністрів юстиції та освіти, три декани або ректори правничих шкіл, обрані радою деканів і ректорів, чотири науково-педагогічні працівники, по двоє суддів, адвокатів, прокурорів і нотаріусів. Голову ради таємно обиратимуть її члени.
Законопроект розмежовує правничі професії (суддя, адвокат, прокурор, нотаріус) і професійну діяльність у сфері права (держслужба, робота в органах місцевого самоврядування, надання безоплатної правової допомоги, робота помічником судді, адвоката, нотаріуса, прокурора, науково-викладацька діяльність у правничій школі). Контроль за дотриманням процедури проведення іспиту здійснюють спостерігачі від
правничих шкіл.
Особи, які на момент набуття чинності запропонованим законом є суддями, адвокатами, прокурорами й нотаріусами, вважаються такими, що мають вищу юридичну освіту. Особи, які займаються іншою юридичною діяльністю (у розумінні ч. 6 ст. 21 законопроекту), вважаються такими, що мають вищу юридичну освіту протягом 5 років з дня набуття чинності законом. Вищі навчальні заклади, які не перебувають у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, повинні припинити набір на спеціальність «Право».

Просмотров: 55 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]