Воскресенье, 22.4.2018, 16:28
Главная » 2017 » Ноябрь » 14 » Змінений порядок продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру
16:53
Змінений порядок продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги" (проект № 4449) прийнято Верховною Радою 14 листопада.
Внесено зміни в статтю 95 Кримінального кодексу, що встановлює порядок продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.
Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника установи з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), що надає психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої вони застосовуються, його захисника або законного представника, у разі, якщо така особа за станом свого здоров'я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними, у тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів установи, в якій надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного нею незалежного лікаря-психіатра.
Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру, мають право звертатися до суду із заявою про зміну або припинення застосування заходів не частіше одного разу на 6 місяців і незалежно від того, чи розглядалося судом це питання у вказаний період.
Особа, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, має право звернутися до обраного нею незалежного лікаря-психіатра з метою отримання висновку про стан свого психічного здоров'я. У такому висновку мають бути вказані підстави для зміни або скасування примусових заходів медичного характеру. У разі відсутності таких підстав у висновку обґрунтовується необхідність продовження застосування примусових заходів.
Встановлено, що судовий розгляд здійснюється одноособово суддею в судовому засіданні за участю прокурора з обов'язковою участю фізичної особи, відносно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, її законного представника і захисника за загальними правилами Кодексу.

Просмотров: 108 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]