Среда, 21.3.2018, 06:50
Главная » 2017 » Июль » 8 » Змінено порядок визначення та стягнення заборгованості за аліментами
09:33
Змінено порядок визначення та стягнення заборгованості за аліментами

08.07.2017 набув чинності Закон № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів».
Аліменти можна стягнути у рамках наказного провадження: особа, з якою проживає дитина, може звернутися до суду за місцем реєстрації або перебування із заявою про видачу судового наказу. За зареєстрованим місцем проживання або перебування можна подати заяву про стягнення аліментів, а також про оплату додаткових витрат на дитину, індексації аліментів, зміні способу їх стягнення. За такими вимогами судовий збір не сплачується. Також судовий збір не сплачується за стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.
Суд присудить на одну дитину - одну чверть, на двох дітей - одну третину, на трьох і більше дітей - половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (на кожного).
Також збільшено мінімальний розмір аліментів з 30 % прожиткового мінімуму на дитину до 50 %.
Змінено порядок визначення та стягнення заборгованості за аліментами. Так, у разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100 % заборгованості.
Заборгованість за аліментами, присудженими в частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку, який платник аліментів отримував за час,
протягом якого не провадилося їх стягнення незалежно від того, чи одержано такий заробіток в Україні або за кордоном. Якщо платник не працював або є «спрощенцем», або ж працював у державі, з якою немає договору про правову допомогу, заборгованість визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для цієї місцевості.
Крім того, тепер аліменти є власністю дитини, а той член сім'ї, на ім'я якого вони виплачуються, може розпоряджатися грошовими коштами винятково в інтересах дитини. При цьому неповнолітня дитина може самостійно одержувати та розпоряджатися аліментами, що нараховуються.

Просмотров: 208 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]