Зміни до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м’яким покаранням

14.05.2015 року підписано Постанову ВРУ «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м’яким покаранням».

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м’яким покаранням» зареєстрований у ВРУ 03.03.2015 р. за №2292.
Передбачається внесення змін до Кримінального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу, Кримінального процесуального кодексу України та Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Проектом планується запровадження імперативної заборони на призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі за такі діяння, як підготовка злочину та замах на злочин, а також призначення даного виду покарання особам, які виконували роль підбурювача та посібника при вчиненні злочину.

Законопроектом встановлюється можливість заміни невідбутої частини покарання на більш м’який особам, засудженим до довічного позбавлення волі (більш м’яким може бути покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше двадцяти п’яти років), після фактичного відбуття засудженим не менше десяти років покарання.

Передбачається надати можливість застосувати умовно-дострокове звільнення від відбування покарання до осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, після фактичного його відбування не менше п’ятнадцяти років, а також здійснити заміну довічного позбавлення волі на позбавлення волі на певний строк актом Президента про помилування без можливості подальшої заміни покарання на більш м’яке.

Просмотров: 51

Добавил: Юрист SABICOM

Дата добавления: 07.05.2018